EtkinliklerManavgat Şelalesi

Side Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Dünyaca ünlü turizm beldesi Side, kapılarını sanata ve kültüre açıyor. Side Kültür ve Sanat Festivali 12 Temmuz’da başlıyor.

SİDE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Side Belediyesi döneminde başlatılan ve 15 yıldır hiç ara vermeden devam eden Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 16’ncısı bu yıl yine Side’de yapılacak. 12, 13, 14 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Side Kültür ve Sanat Festivali’nde dans ve müziğin en iyi örnekleri sergilenecek.

Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Side Antik Kent’te düzenlenecek olan Side Kültür ve Sanat Festivali, dans gruplarını ve senfoni orkestralarını misafir edecek.

side kültür ve sanat festivali

SİDE ANADOLU ATEŞİ İLE YANACAK

Side Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk gününde dünyaca ünlü dans grubu Anadolu Ateşi sahne alacak. Side Antik Tiyatroda gerçekleşecek gösteride Anadolu Ateşi, Türkiye’nin tüm yörelerindeki halk oyunlarını kendine has tarzı ve modern dansla birlikte Sideli ve dünyanın dört bir yanında gelen misafirlerin beğenisine sunacak. Anadolu Ateşinin dans gösterisi saat 21.30’da başlayacak.

ANTALYA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI SİDE KONSERİ

Side Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde Antik Kentin konuğu Antalya Devlet Senfoni Orkestrası olacak. Antalya Kültür Merkezi ve Aspendos Antik Tiyatro gibi çevre bölgelerde düzenlediği konserler on binlerce turist ve sanatseveri bir araya getiren Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, eğitim amaçlı gerçekleştirdiği dinletilerde de çok sayıda öğrencisi bulunmaktadır. Senfoni Orkestrasının gerçekleştireceği konse Side Antik Tiyatroda saat 21.30’da başlayacak.

antalya devlet senfoni orkestrası side festivali

SİDE’DE BİR DÜNYA GÜZELİ “HÜRREM SULTAN DANS GÖSTERİSİ”

Side Kültür ve Sanat Festivali’nin son gününde ise ünlü dans grubu Hürrem Sultan dans gösterisiyle sanatseverlerle buluşacak. Kanuni Sultan Süleyman’ın gözdesi Hürrem Sultan’ın hayatını müzik ve dans ile anlatıldığı gösteri geniş kitleler tarafından büyük bir ilgiyle izlenmekte. 14 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşecek Hürrem Sultan Dans gösterisi Side Atik Tiyatro’da saat 21.30’da başlayacak. Side Kültür ve Sanat Festivali boyunca gerçekleştirilecek tüm gösterilere vatandaşlar ücretsiz katılabilecekler.

hürrem sultan side festivali

Tags

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close