EtkinliklerManavgat Şelalesi

Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali başladı

Motosiklet Festivali Boğaz Mevkii’nde başladı. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali bu yıl 7’inci kez motor tutkunlarına ev sahipliği yapıyor.

MANAVGAT MOTOSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI

Bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali, Titreyengöl ve Boğaz Mevkii’nde Manavgat Irmağı ile denizin kesiştiği noktada, doğanın tam ortasında düzenlenen etkinliklerle başladı.

MOTOSİKLET FESTİVALİNDE KAMP KURDULAR

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden ve yurt dışında binlerce motor tutkununun katıldığı festival, çam ağaçlarının gölgesinde, ormanlık alanda 64 dönümlük bir meydanda çeşitli etkinliklerle başladı. Motorcuların akreditasyon ve kayıt işlemlerinin yapıldığı festivalin ilk gününde, motorcular kamp alanına çadırlarını kurarak yerleşmeye başladı.

MOTORSİKLET FESTİVALİNE YURTDIŞINDAN BÜYÜK İLGİ

4 bin civarında motor tutkununun kayıt ve giriş yaptırdığı festivale, yabancı ülkeden ve Türkiye’nin tüm şehirlerinde toplam 120 motosiklet kulübü ve bini aşkın motosikletle katılım gösterdiler. Her yıl gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen Manavgat Motosiklet Festivaline bu yıl yurt dışı katılımları oldukça fazla. Finlandiya, Avusturya, Almanya, Hollanda ve İsveç gibi farklı ülkelerden festival gelen motorcular, tam bir doğa harikası olan Manavgat’ın benzersiz güzellikteki Boğaz Mevkii’nde etkinliklere katılarak güzel bir festival dönemi geçirmek için kamp kurdular.

uluslararası motosiklet festivali

ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN MOTORCULARA HOŞ GELDİN ZİYARETİ

Festivalin ilk saatlerinden itibaren tam bir festival havası esmeye başladı. Motosiklet ve aksesuarlarının satışlarının yapıldığı standlar, yeme içme mekanları, çadırlar kurularak, müzik yayınları günün erken saatlerinde başladı. Manavgat Belediyesi tarafından 7 yıldır aralıksız olarak devam eden Manavgat Motosiklet Festivali Türkiye’nin en fazla ilgi gören festivalleri arasında gösteriliyor. Gerçekleştirilen konser ve organizasyonlarla gerek Türkiye gerekse yurtdışında adından sıkça söz ettirmeye başlayan festivalde, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm misafirlere “Hoşgeldiniz” ziyaretleri yaptı. Festivalin eksiksiz ve mükemmel bir şekilde geçmesi için çalışan Başkan Şükrü Sözen, gün boyunca ziyaretçilere hoş geldiniz turları yaparak misafirperverliğini gösterdi.

MOTOSİKLET FESTİVALİNDE 5 BİN KİŞİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu yılki festivali Türkiye’den ve dış ülkelerden toplamda katılımcı sayısının 5 bin kişi olabileceğini söyledi. Akşamları birbirinden nülü sanatçıların sahne alacağı Manavgat Motosiklet Festivalinde gün boyu turnuvalar, eğlenceli aktiviteler, geziler, yarışmalarla farklı aktiviteler gerçekleştirilecek.

FESTİVAL KOLPA KONSERİ İLE BAŞLAYACAK

Festivalin ilk akşamında saat 20.00’dan itibaren konserler başlayacak. İlk olarak sahneye Lebowski çıkacak. Sonrasında ünlü rock grubu Kolpa sahne alacak. Kolpa Konseri ile motosiklet tutkunları gönüllerinde eğlenecek.

manavgat motosiklet festivali

Tags

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close