Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon Milli Parkı Nerededir

Köprülü Kanyon nerededir

Tam bir doğa harikası olan Köprülü Kanyon Milli Park olarak ilan edilen bir yerdir. Masmavi, tertemiz ve berrak sularıyla görenleri kendisine hayran bırakan dünyada hatırı sayılı bir üne kavuşmuş Köprüçay Nehri Kanyon içerisinden geçmektedir. Köprülü Kanyon’a her yıl yerli ve yabancı turist olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzbinlerce misafir gelmektedir. Turizm açısından sonra derece önemli bir konuma sahip olan Köprüçay Irmağı’nı bu denli ünlü yapan aktivite ise raftingdir. Turistler bu alan özellikle rafting yapmak için gelirler. Köprülü Kanyon özellikle rafting sporu için bilindik ve en elverişli alanlardan biridir. Bölgeyle alakalı en bilindik özelliklerden bir tanesi de manzarasından çok bu ırmağın güzelliğidir. Köprüçay Irmağı’nın değişken yapısı rafting sporu için en elverişli ortamı sağlamaktadır.  Türkiye’deki kanyonları tamamı güzel ve gösterişlidir, fakat Köprülü Kanyon’u diğer kanyonlardan ayıran en temel özellik ise çok sayıda çeşitli su sporlarının bu alanda en güzel şekilde icra edilmesidir. Bu tür sporlar bölgeyi diğer kanyonlardan farklı kılan özelliklerden bir tanesidir. Yeşilin buz gibi masmavi sular ile olan dansı sizleri adeta büyüleyecek. Asla ayrılmayı düşünmeyeceğiniz Köprülü Kanyon, muhteşem manzarası ile sizi farklı bir tatil deneyimine davet ediyor.

KÖPRÜLÜ KANYON NEREDE TANITIM VİDEOSI

KÖPRÜLÜ KANYON NEREDEDİR VE NASIL GİDİLİR?

Köprülü Kanyon Antalya’nın Manavgat ilçesi sınırları içerisindedir. Antalya merkezden yaklaşık olarak 90 km bir mesafede olan Kanyon, Antalya’da yola çıktığınızda Manavgat ile Serik ilçeleri arasından Toros Dağlarına doğru uzanır. Eğer Isparta’dan Köprülü Kanyona gelmek isterseniz, yol üstündeki tabelaları dikkatlice takip ederek Köprülü Kanyon’a ulaşabilirsiniz. Fakat Köprülü Kanyon’a giderken dikkatli ve tedbirli olmanızda fayda var. Yolların yenileme çalışmaları olmadığı için gidişler biraz yavaş ve kontrollü bir şekilde sağlanmaktadır.

KÖPRÜLÜ KANYON RAFTİNG FİRMALARI

Eğer Köprülü kanyona gelip rafting yapmak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz bir rafting turu şirketiyle anlaşmanız. Alanya, Antalya ve Manavgat merkezinde büroları bulunan bu şirketler sizleri bulunduğunuz yerden alarak Rafting yapacağınız yere kadar getirmekteler. Öğle yemeğinin de içerisinde olduğu bu turlar sonrasında rafting şirketleri sizleri otelinize ya da bulunduğunuz yere servis edebiliyorlar.

Köprülü Kanyon Haritası

Sizlerde Köprülü Kanyon gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

 

 

Köprülü Kanyon Resimleri

Tags

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close