Manavgat Şelalesi

Manavgat Gezilecek Yerler

Manavgat’a gelmeyi düşündüğünüzde Manavgat gezilecek yerler kategorisinde mutlaka gezmeniz gereken yerleri sizler için hazırladık

MANAVGAT GEZİLECEK YERLER

Bahar ayının sonuna geldik. Yaz sezonunun gelmesiyle tatil planlarınızı uygulama vakti de gelmiş demektir. Manavgat Şelalesi web sitesi olarak, Manavgat’a gelmeyi planlayan misafirler için güzel bir rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Akdeniz havasını doya doya yaşayacağınız, doğallığından hiç bir şey kaybetmemiş Antalya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Manavgat’ta tatilin keyfini çıkaracağınız ve mutlaka görmeniz gereken rotaları sizler için yazdık.

BÜYÜLEYİCİ MANZARASIYLA MANAVGAT ŞELALESİ

Hem yaz aylarında hem kış aylarında milyonlarca turistin uğrak yeri olan ve Manavgat ile aynı adı taşıyan Manavgat Şelalesi, gezi rotalarınızın en başında geliyor. Yükse debisiyle kendisine hayran bırakan ve bir o kadar da korkutan Manavgat Şelalesi, restoranları, piknik alanları ile doğa ile iç içe hoş vakit geçireceğiniz en güzel mekanlardan bir tanesi.

manavgat şelalesi

TARİH İLE İÇ İÇE SİDE ANTİK KENTİ

Manavgat gezilecek yerler arasında, geçmişi bin yıllarca önceye dayanan Side Antik Kenti, Apollon Tapınağı, Antik Tiyatrosu, Bazilikası ve daha birçok tarihi yerleri gezerken kendinizi eski medeniyetlerde bulabilirsiniz. Side Limanında bulunan restoranları ve alışveriş merkezlerinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Side Müzesinde, İskender’in, Perslerin, Lidyalıların egemen olduğu dönemlere ait tarihi eserleri görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

side antik kenti

MANAVGAT’TA İKİ MEVSİM VAR: 3 BAHAR 1 YAZ MEVSİMİ

Manavgat, hızla sanayileşen ve fabrikalaşan şehirlere inat, yemyeşil doğası, masmavi denizi, tertemiz havasıyla doğal kalmayı başarabilen nadir kentlerimizden biridir. Neredeyse kış mevsiminin hiç yaşanmadığı Manavgat’ta kışları ılık bir hava karşılar sizi. Kışın ılıman bir havası olan Manavgat, kış aylarında bile binlerce turisti ağırlar.

manavgat doğası

AMERİKA KANYONLARI DEĞİL KÖPRÜÇAYI

Manavgat gezilecek yerler arasında Amerika’daki o devasa kanyonlara benzeyen Köprüçayı, Manavgat kentinin gezilmesi gereken yerleri arasında en fantastik bölgelerden bir tanesidir. Muhteşem ve eşi benzeri olamayan manzarasıyla görenleri kendisine hayra bırakan Köprüçayı, kamp yapabileceğiniz ender yerlerden bir tanesidir.

köprüçayı kanyon

BELOLUK YAYLASI: DOĞA SİZİ KENDİNE ÇEKECEK

Atalarınızın yaşadığı toprakları yeniden görmek ve onları yaşantısını tekrar etmek isterseniz, eşsiz doğasıyla ilginizi çekecek olan Beloluk Yaylası, bugüne kadar göreceğiniz belki de en ihtişamlı olanıdır.

beloluk yaylası

SAFARİNİN TADINI TOROS DAĞLARINDA ÇIKARIN

Manavgat’a geldiğinizde kısa sürede çok yer gezmenin en güzel yolu jeep safari turlarıdır. Manavgat’ta çok sayıda bulunan jeep safari şirketleri sayesinde kısa Manavgat tatili süresinde çok sayıda yer gezebilir unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

manavgat jeep safari

GÜĞLENPINAR BOZULMAMIŞ TEK GÜZELLİK

Kamp yapmayı çok mu seviyorsunuz. Manavgat gezilecek yerler arasında listenize olması gereken Güğlenpınar’da tam da size göre. Kamp dendiğinde akıllara gelen ilk yerlerden biri olan Güğlenpınar, yüzyıllar geçmesine rağmen bozulmamış doğası, Akdeniz’in tertemiz havası ve bütün harikalığıyla kamp yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği, sizlerin de kesin görmesi gereken bir yerdir.

manavgat güğlenpınar

AT ÇİFTLİKLERİNDE KOVBOYCULUK OYNAR MISINIZ?

Manavgat’a gelene kadar ata binmemiş olabilirsiniz. Manavgat sizin için hiç yaşamamış olduğunuz bu deneyimi yaşamanız için fırsatlar sunuyor. Manavgat’ın muhtelif yerlerinde kurulan at çiftliklerinde atlarla yakınlaşabilir, onları sevebilir, binebilir ve hatta orman içerisinde kısa bir tura çıkabilirsiniz.

manavgat at çiftliği

SPA MERKEZLERİYLE YENİLENİN

Şüphesiz tatile çıkma denenlerinizden bir tanesi de yorgunluğunuzda, stresinizden arınmaktır. Zihnen dinlenme fırsatı bulduğunuz Manavgat Tatilinizde vücudunuzu da yenileme fırsatı bulacaksınız. Vücudunuzu yenilemenin en güzel yollarından biri de Manavgat’ın 5 yıldızlı tesislerinde kaliteli hizmet veren spa merkezlerini ziyaret etmektir. Su terapi yöntemiyle uzman masörlerin sihirli dokunuşlarıyla vücudunuzu yenileyerek kışa zinde ve sağlıklı girmeye ne dersiniz?

manavgat spa

MUHTEŞEM DAĞ EVLERİ İLE ETENNA ANTİK KENTİ

Eski çağlarda yerleşim yeri olarak kullanılan ve Manavgat’a orta uzaklıkta bulunan Etenna Antik Kenti, eski çağlardan kalan kalıntılarla sizi bambaşka bir zamana götürecek. Bu tarihi antik kentte ahşaptan yapılmış özel tasarımlı dağ evlerini kiralayarak konaklayabilirsiniz. Etenna Antik kentinde ailenizle birlikte çok güzel bir tatil yaşayabilirsiniz.

etenna dağ evleri

DOĞA HARİKASI OYMAPINAR GÖLÜ

Ancak filmlerde ve tablolarda görebileceğiniz eşsiz bir güzellik, doğa harikası bir yer. Manzarasına baktığınız bir tabloya baktığınızı zannetseniz de, gördüğünüz manzaranın gerçek olduğuna inanasınız gelmese de Oymapınar Gölü tüm muhteşemliği ve ihtişamıyla gerçek bir doğa harikası. Oymapınar gölüne girerek katamaran turlarıyla Manavgat Irmağı’nın kaynağına gidebilir, göl restoranlarında doğal deniz mahsullerinin tadını çıkarabilirsiniz.

oymapınar gölü

MAHRUMÇALI MAĞARASI BİRAZ KORKUTABİLİR

Yerli ve yabancı misafirlerin ziyaretine açılalı birkaç yıl olan Mahrumçalı Mağarası, kısa sürede çok sayıda ziyaretçi çekerek ilgi odağı olmasını bildi. Korkunç ve bir o kadar da ürkütücü yapısıyla Mahrumçalı Mağarasını mutlaka görmek isteyeceksiniz. Ziyaret edin pişman olmayacaksınız.

mahrumçalı mağarası

MAVİ NURDAN BİR IRMAK: MANAVGAT NEHRİ

Manavgat gezilecek yerlerden bir tanesi de adına şarkılar yazılmış, metiyeler düzülmüş, yemyeşil, tertemiz ve buz gibi suyuyla Manavgat Irmağı, Manavgat’ın belki de en güzel değerlerinden bir tanesi. Manavgat Irmağı üzerinde düzenlenen tekne turlarıyla hem ucuz hem de rahat bir ırmak sefası sürebilirsiniz. Her yıl ilçeye gelen milyonlarca turistin ilk ziyaret ettiği yerlerden biri olan Manavgat Irmağı hayranlık duyacağınız bir nehir. Irmak kenarlarından bulunan yeme içme ünitelerinde ırmak manzarası karşısında çayınızı, kahvenizi yudumlarken güzel vakit geçirebilirsiniz.

manavgat ırmağı

Tags

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close